Pomiń nawigację

Ceny mieszkań w Kobyłce – ceny transakcyjne 2026

Za tyle mieszkania naprawdę się sprzedały — mediana 9 540 zł/m² z 292 aktów notarialnych zawartych od lipca 2025 do czerwca 2026. Ceny z Rejestru Cen Nieruchomości, nie z ogłoszeń.

Wszystkie mieszkania

9 540 zł/m² mediana

+1,7% rok do roku (wcześniej 9 377 zł/m²)

Połowa transakcji
8 777–10 806 zł/m²
Mediana ceny
665 000 zł · 68 m²
Aktów notarialnych
292

Rynek pierwotny

9 190 zł/m²

Połowa transakcji
8 513–9 782 zł/m²
Mediana ceny
620 000 zł · 67,6 m²
Transakcji
192

Rynek wtórny

11 510 zł/m²

Połowa transakcji
9 976–12 931 zł/m²
Mediana ceny
849 000 zł · 73,5 m²
Transakcji
100

Ile wyniesie rata?

Mieszkanie 50 m² w Kobyłce po medianie cen transakcyjnych (9540 zł/m²) kosztuje ok. 477 000 zł. Przy 20% wkładu własnego rata kredytu na 25 lat to ok. 2454 zł miesięcznie (raty równe, 5,98% – średnia NBP dla nowych kredytów).

Kredyt hipoteczny w Kobyłce – kalkulatorKoszty zakupu mieszkania

Mediana ceny za m² kwartał po kwartale

  • Wszystkie mieszkania
  • Rynek pierwotny
  • Rynek wtórny
4 0006 0008 00010 00012 00014 000IV kw. 2023II kw. 2024IV kw. 2024II kw. 2025IV kw. 2025II kw. 2026
4 0006 0008 00010 00012 00014 000II kw. 2024II kw. 2025II kw. 2026
  • Wszystkie mieszkania: 9 610 zł/m² (II kw. 2026)
  • Rynek pierwotny: 9 137 zł/m² (II kw. 2026)
  • Rynek wtórny: 11 884 zł/m² (II kw. 2026)
Tabela: mediana i liczba aktów w kwartałach
KwartałWszystkie mieszkaniaRynek pierwotnyRynek wtórny
III kw. 20236 216 zł/m² (31)5 649 zł/m² (17)7 049 zł/m² (14)
IV kw. 20236 998 zł/m² (71)5 627 zł/m² (35)8 062 zł/m² (36)
I kw. 20247 605 zł/m² (88)6 744 zł/m² (55)8 794 zł/m² (33)
II kw. 20249 155 zł/m² (38)6 733 zł/m² (20)10 272 zł/m² (18)
III kw. 20249 298 zł/m² (50)8 095 zł/m² (21)10 912 zł/m² (29)
IV kw. 20249 377 zł/m² (43)8 522 zł/m² (25)10 759 zł/m² (18)
I kw. 20258 995 zł/m² (50)7 810 zł/m² (34)11 543 zł/m² (16)
II kw. 20259 891 zł/m² (42)9 352 zł/m² (17)10 633 zł/m² (25)
III kw. 20259 353 zł/m² (86)9 079 zł/m² (56)11 238 zł/m² (30)
IV kw. 20259 553 zł/m² (68)9 288 zł/m² (49)10 984 zł/m² (19)
I kw. 20269 806 zł/m² (68)9 355 zł/m² (41)12 146 zł/m² (27)
II kw. 20269 610 zł/m² (70)9 137 zł/m² (46)11 884 zł/m² (24)

Kwartały, w których rejestr ma wyraźnie mniej aktów niż zwykle (dane jeszcze spływają albo starostwo ich nie przekazało), pomijamy — mediana z garstki aktów nie opisuje rynku.

Na tle okolicy

  • powiat wołomiński9 879 zł/m²Kobyłka taniej o 3,4%
  • województwo mazowieckie13 536 zł/m²Kobyłka taniej o 29,5%
  • Polska9 320 zł/m²Kobyłka drożej o 2,4%

19. miejsce na 52 miejscowości województwa (mazowieckie) z co najmniej 30 transakcjami — licząc od najdroższej.

Ceny mieszkań w okolicy

Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Kobyłce?

Mediana ceny transakcyjnej to 9 540 zł/m² — policzona z 292 aktów notarialnych zawartych od lipca 2025 do czerwca 2026. Połowa transakcji mieściła się między 8 777 a 10 806 zł/m².

Ile kosztuje mieszkanie w Kobyłce?

Mediana ceny całego mieszkania to ok. 665 000 zł, a mediana powierzchni — 68 m².

Czy ceny mieszkań w Kobyłce rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 1,7% w porównaniu z 12 miesiącami wcześniej (9 377 zł/m²). To zmiana mediany transakcji, a nie wycena konkretnego mieszkania.

Co jest droższe w Kobyłce: nowe mieszkanie czy z drugiej ręki?

Mediana na rynku pierwotnym to 9 190 zł/m² (z 192 transakcji), na wtórnym 11 510 zł/m² (z 100). Drożej jest na rynku wtórnym.

Jak wypadają ceny na tle województwa?

Województwo mazowieckie: 19. miejsce na 52 miejscowości pod względem mediany ceny za metr, licząc od najdroższej (bierzemy miejscowości z co najmniej 30 transakcjami w ciągu 12 miesięcy).

Skąd są te ceny?

Z Rejestru Cen Nieruchomości, który prowadzi starosta (w miastach na prawach powiatu — prezydent miasta) na podstawie aktów notarialnych. Od 13 lutego 2026 r. dane są bezpłatne. To ceny zawartych transakcji, a nie ceny ofertowe z ogłoszeń.

Jak liczymy

  • Ceny z aktów notarialnych zgłoszonych do Rejestru Cen Nieruchomości — to kwoty, za które mieszkania naprawdę się sprzedały, a nie ceny z ogłoszeń.
  • Liczymy tylko lokale mieszkalne sprzedane w całości na wolnym rynku: bez sprzedaży z bonifikatą, przetargów gminy i licytacji komorniczych.
  • Pokazujemy medianę (połowa mieszkań sprzedała się taniej, połowa drożej) i kwartyle — są odporne na pojedyncze nietypowe transakcje, w przeciwieństwie do średniej.
  • Ceny są brutto, za metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokalu. Na rynku pierwotnym zawierają VAT.
  • Każdą liczbę liczymy z co najmniej 10 transakcji. Nie pokazujemy pojedynczych transakcji, adresów ani cen minimalnych i maksymalnych.

Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast na prawach powiatu, udostępniany przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (licencja CC BY 4.0). Dane przetworzone: cityon.pl policzył z nich mediany i kwartyle — pojedynczych transakcji nie publikujemy. geoportal.gov.pl · CC BY 4.0

Ceny mieszkań w innych miastach

Reklama

Nowe inwestycje – ceny ofertowe deweloperów: Kobyłka

Wszystkie nowe mieszkania w Kobyłce

Sprawdź też w Kobyłce