Wyszukaj kategorie w SzczecinCo warto zobaczyć w Szczecinie

Miasto Szczecin jest położone w pobliżu kilku dużych otwartych akwenów wodnych. Morze Bałtyckie jest w ciągu godziny jazdy, Zalew Szczeciński, część Bałtyku prawie odcięta od otwartego morza z szeregiem wysp, jest jeszcze bliżej, a na wschodzie miasto jest prawie otoczone jeziorem Dąbie. Szczecin leży na delcie Odry, a przez miasto przepływa kilka ujść Odry. Granica polsko-niemiecka leży w pobliżu Szczecina, a do Berlina jest zaledwie 120 km. Najbliższe przejścia graniczne znajdują się w Kołbaskowie, Rosówku i Lubieszynie.

Przyroda w Szczecinie

Szczecin nazywany jest zielonym miastem, ale nie jest to ograniczone do samego miasta, ponieważ niektóre obszary lokalne są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza trzy rozległe lasy lokalne. W ich skład wchodzą Puszcza Bukowa z jeziorem Szmaragdowym, Puszcza Wkrzańska i Puszcza Goleniowska. Jezioro Dąbie, jedno z największych jezior w Polsce, jest również doskonałym zapleczem rekreacyjnym.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!