Kilka słów o Warszawie
Jest to miasto z najwyższą czterokondygnacyjną wieżą zegarową na świecie. Jego wskazówki mają średnicę 6 m, co czyni go największym zegarem tego typu w Europie. Wieża znajduje się na jednym z najmłodszych, a zarazem jednym z najwybitniejszych symboli architektury socjalistycznej - Pałacu Kultury i Nauki zbudowanym w 1956 roku.
Paradoksalnie warszawska Starówka ma zaledwie 50 lat. Po II wojnie światowej został z dumą i pracowitością odtworzony do obecnej postaci. W 1980 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Monumentalny i lapidarny realizm socjalistyczny obok subtelnej i eterycznej secesyjnej architektury oraz wieżowców nad apartamentowcami z nowoczesnego szkła. Codziennie warszawiacy spacerują po licznych miejscach upamiętniających, a po pracy odpoczywają w licznych parkach i ogrodach. Nowoczesny biurowiec zaprojektowany przez znanego architekta Fostera i Partnerów pięknie wtapia się w sąsiedni grobowiec Nieznanego Żołnierza, który przed wojną był częścią arkady Pałacu Saskiego.
Historyczna Praga, która przez dziesięciolecia znajdowała się w cieniu życia kulturalnego, przechodzi proces rewitalizacji i staje się "ziemią obiecaną" dla artystów i oazą dla twórczych przedsięwzięć.
Warszawa jest miastem pełnym zaskakujących kontrastów i nigdy nie przestaje zachwycać wielkością wymiarów i tematów, które dociekliwi odkrywają, wchłaniają i rozumieją.
Popularnie znane jako atrakcje turystyczne, skarby Warszawy można odkryć na kilka różnych sposobów. Pieszo, rowerem, zwiedzając zabytki, idąc szlakiem chopinowskim, a także biorąc udział w koncertach i festiwalach, słuchając muzyki współczesnej, klubując czy realizując inne ambitne wydarzenia artystyczne.
Zastanowienie się nad miastem pomoże również zrozumieć mnogość kontrastów i różnorodność, które definiują to spektakularne miasto.
Odkryj to na własne oczy, ponieważ drzwi są szeroko otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Jesteś najbardziej serdecznie zaproszony!