Informacje o mieście Zakopane

Zakopane to urocze miasteczko położone u stóp majestatycznych Tatr. Jedni nazywają go "centrum wszechświata", inni zimową stolicą Polski. Tatry przez stulecia przyciągały najwybitniejszych polskich artystów, pisarzy, poetów, malarzy, muzyków i kompozytorów, co uczyniło Zakopane żywą historią Polski, gdzie kultura i przyroda spotykają się w najlepszym wydaniu.

Ponadto Podhale jest obszarem jedynej w swoim rodzaju i bardzo bogatej kultury góralskiej, na którą wpływ miał piękny pasmo Karpat. Również miłośnicy architektury znajdą tu coś dla siebie - niepowtarzalny i wspaniały styl architektoniczny, wymyślony pod koniec XIX wieku przez Stanisława Witkiewicza, który dążył wówczas do tytułu stylu narodowego.

Atrakcje Turystyczne w Zakopanem

Zakopane to bardzo popularny ośrodek zimowy i letniskowy w Tatrach na południowym krańcu Polski. W latach 80. stało się ono uzdrowiskiem klimatycznym, a także ośrodkiem kulturalnym. Na przełomie XIX i XX wieku Zakopane odwiedziło wielu polskich pisarzy i artystów. Stanisław Witkiewicz rozwijał tzw. architekturę stylu zakopiańskiego, wciąż popularną w polskich górach.

Zakopane – idealne miejsce na wypad w góry

Zakopane jest doskonałą bazą wypadową do wędrówek po okolicy. Tatrzański Park Narodowy położony jest tuż obok miasta, a szlaki turystyczne są liczne. Większość szlaków to całodzienne wędrówki, całodzienne wycieczki aż na szczyt, a następnie powrót do miasta, aby zrelaksować się przy grzańcu.

Morskie oko w Zakopanem

Największe w Tatrach jest jezioro Morskie Oko, czyli "Żyto morza" o długości 862 metrów, które będzie wymagało przejazdu autobusem do bazy szlaku. Stamtąd w ciągu dwóch godzin można dojść do imponującej permakultury tego regionu. Wynagrodzenie? Jedno z najpiękniejszych jezior na świecie.

Zakopiańskie Oscypki

Oscypek to pyszny ser z wędzonego mleka owczego. Jest to lokalny zszywka i znajdziesz tu stoiska sprzedające rzeczy w całym Zakopanem i różne inne schroniska górskie w całym regionie. Przepis jest ściśle przestrzegany i pochodzi z XIV wieku.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie

Pokaż wszystkie kategorie