Wyszukaj kategorie w GdańskMiejsca warte odwiedzenia w Gdańsku

Centrum Gdańska jest stosunkowo zwarte, a prawie wszystkie najważniejsze atrakcje dostępne są pieszo. Odwiedzający, którzy chcą poznać głębsze zakątki miasta, mogą skorzystać z doskonałego systemu komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk. Zazwyczaj w kolorze czerwonym i białym, tramwaje i autobusy są tanie i częste w całym mieście. Bilety można kupić w kioskach i większości sklepów z gazetami, w automatach biletowych umieszczonych na licznych przystankach oraz u kierowcy. Miejscowi chętnie służą pomocą, ale zawsze pytają kilka osób i sprawdzają, czy się z tym zgadzają.

Kultura w Gdańsku

Gdańsk jest miejscem spotkań wielu kultur, narodowości i wyznań. Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a także w Europie Północnej. Stare miasto nie leży obok plaży, ale ma specyficzną historyczną atmosferę portu, którą można poczuć. Miasto leżące u ujścia Wisły. Na jego ramieniu wlatuje Martwa Wisła (Martwa Wisła) do Zatoki Gdańskiej. Miasto rozciąga się od są do wyżyn Pojezierza Kaszubskiego. Trzeci co do wielkości port w Polsce po Szczecinie i Gdyni oraz terminal promowy do Sztokholmu. To łagodne i radosne nadmorskie miasto było najbogatszym miastem w obecnych granicach Polski. Na świecie znane jest jako miasto Solidarności i miejsce narodzin Lecha Wałęsy. Teraz jest idealny na łagodne spacery, zakupy bursztynu i krótkie jednodniowe wycieczki.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!