Co warto zobaczyć w Poznaniu

Poznań to piękne i fascynujące miasto, w którym historia przeplata się z nowoczesnością w niezwykły sposób. To właśnie tutaj prawie 1100 lat temu powstało państwo polskie. Mieszko I, którego twarz ilustruje 10-złoty projekt ustawy, uczynił Poznań pierwszą stolicą Polski. Poznań pozostaje stolicą Wielkopolski - jednego z głównych regionów kraju. Głównymi motywami zwiedzania Poznania są setki targów różnych gałęzi gospodarki oraz zawodów sportowych. Podczas zahamowań między spotkaniami biznesowymi można podziwiać zabytki wysokiej klasy, reprezentujące cały wachlarz stylów sztuki, które można spotkać w całej Polsce. Krótko mówiąc - wysokiej jakości architektura w stylu rzymskim, od secesji do hipermodernistycznych budynków XXI wieku.

Infrastruktura sportowa miasta pozwala na organizację dużych międzynarodowych imprez sportowych. W opinii ekspertów Poznań posiada jeden z najpiękniej położonych torów regatowych na świecie i organizuje jeden z największych wyścigów ulicznych w Europie - Maraton Poznański. Poznań słynie również z pasji kibiców Lecha Poznania - najlepiej kibicowanego klubu w Polsce.

Culture in Poznań

Poznański klimat kulturowy tworzy szeroka oferta rozrywkowa. Do najważniejszych międzynarodowych imprez, które tutaj się odbyły należą: Malta Festival - największy festiwal teatralny w Polsce, Taniec Poznań, który od 17 lat przyciąga tancerzy z całego świata, oraz Made in Chicago Festival - jedyny w Europie festiwal Chicago Jazz School.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie

Pokaż wszystkie kategorie