Wyszukaj kategorie




Co warto zobaczyć w Bydgoszczy

Bydgoszcz - stolica województwa kujawsko-pomorskiego, miasto z trzema uczelniami państwowymi oraz szesnastoma innymi uczelniami. Od 1346 r., kiedy król Kazimierz Wielki nadał miastu prawa miejskie, miasto urosło do rangi dynamicznie rozwijającego się centrum gospodarczego. Miasto jest siedzibą wielu międzynarodowych koncernów zajmujących się przemysłem elektrotechnicznym, telekomunikacją i bankowością, w tym Nokia, Tyco Electronics, Atos Origin i JP Morgan Chase.

Atrakcje turystyczne w Bydgoszczy

Dzięki temu, że port lotniczy z nowoczesnym terminalem pasażerskim znajduje się zaledwie 3,5 km od centrum miasta, Bydgoszcz ma doskonałe połączenia z innymi częściami Polski i Europy. Dodatkowo miasto stanowi węzeł szlaków kolejowych, wodnych i drogowych. Dzięki malowniczej lokalizacji nad rzeką Brdą i historycznym Kanałem Bydgoskim, a także Wisłą, miasto zyskało miano największego polskiego centrum żeglugi śródlądowej! To tutaj biegnie szlak wodny E-70 z Berlina do Kaliningradu.

Warto również wiedzieć, że przez Stary Rynek przecina się 18 południków Wschodu. Jednak miejscem jakie faktycznie zawiera w sobie ekspozycję owej geograficznej ciekawostki jest Wyspa Młyńska. Liczne muzea, bliskość Opery oraz liczne festiwale i koncerty odbywające się w amfiteatrze czynią z tego miejsca centrum kulturalne miasta.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!