Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Radom

Radom położony jest w centrum Równiny Radomskiej, będącej częścią Niziny Mazowieckiej, w widłach Wisły i Pilicy. Zabytkowe budowle, duch królewskiego i poprzemysłowego Radomia, wielkość wydarzeń kulturalnych i sportowych nie pozwolą naszym gościom się nudzić. Doskonale zachowany stary układ urbanistyczny, od wczesnego średniowiecza do XIX-wiecznego centrum miasta, które nadal tak funkcjonuje, jest jedyny w swoim rodzaju w Polsce.

Atrakcje turystyczne w mieście Radom

Wycieczki piesze lub rowerowe po szlakach rowerowych pomogą poznać atrakcje turystyczne miasta. Szczegóły dotyczące szlaków turystycznych, bogactwa zabytków i związanych z nimi wydarzeń historycznych można znaleźć w Centrum Informacji Turystycznej, jednym z najlepszych w regionie mazowieckim. Liczne ciekawe wydarzenia, takie jak największe polskie i środkowoeuropejskie Międzynarodowe Targi Lotnicze, Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, Tradycyjna Ulica czy Festiwal Chleba, to tylko kilka okazji do spędzenia weekendu w Radomiu.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!