Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Skaryszew

Gminę miejsko-wiejską Skaryszew zamieszkuje 14 028 osób, w tym 6 911 w Skarszewach i 7 117 w 19 grupach wsi (dane na dzień 31 grudnia 2008 r.).

Ze względu na uwarunkowania topograficzne Gmina Skarszewy należy do najpiękniejszych w tej części Kociewia. Okolice miasta są przykładem malowniczego krajobrazu. Piękno tych terenów podkreśla meandrująca rzeka Wietcisa, która jest największym dopływem Wierzycy.

Pomimo niewątpliwych walorów turystycznych i położenia w pobliżu Trójmiasta, Skarszewy nie zostały jeszcze w pełni odkryte przez turystów, dlatego też samorząd lokalny wykorzystuje naoczną okazję do promocji Ziemi Skarszewskiej.

Skarszewy są atrakcyjne dla inwestorów ze względu na lokalizację - 13 km od Starogardu Gdańskiego - ze Specjalną Strefą Ekonomiczną, 45 km od Gdańska, 19 km od Tczewa i 35 km od Kościerzyny.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!