Pomiń nawigację

Ceny mieszkań w miejscowości Pieńsk – ceny transakcyjne 2026

Za tyle mieszkania naprawdę się sprzedały — mediana 3 639 zł/m² z 39 aktów notarialnych zawartych od lipca 2025 do czerwca 2026. Ceny z Rejestru Cen Nieruchomości, nie z ogłoszeń.

Wszystkie mieszkania

3 639 zł/m² mediana

Połowa transakcji
2 567–4 739 zł/m²
Mediana ceny
170 000 zł · 53 m²
Aktów notarialnych
39

Rynek wtórny

3 639 zł/m²

Połowa transakcji
2 567–4 739 zł/m²
Mediana ceny
170 000 zł · 53 m²
Transakcji
39

Mediana ceny za m² kwartał po kwartale

  • Wszystkie mieszkania
  • Rynek wtórny
3 0003 5004 0004 5005 000IV kw. 2023II kw. 2024IV kw. 2024II kw. 2025IV kw. 2025II kw. 2026
3 0003 5004 0004 5005 000II kw. 2024II kw. 2025II kw. 2026
  • Wszystkie mieszkania: 3 259 zł/m² (I kw. 2026)
  • Rynek wtórny: 3 259 zł/m² (I kw. 2026)
Tabela: mediana i liczba aktów w kwartałach
KwartałWszystkie mieszkaniaRynek wtórny
III kw. 2023——
IV kw. 2023——
I kw. 20243 586 zł/m² (12)3 586 zł/m² (12)
II kw. 2024——
III kw. 2024——
IV kw. 2024——
I kw. 2025——
II kw. 20254 606 zł/m² (12)4 606 zł/m² (12)
III kw. 20253 976 zł/m² (14)3 976 zł/m² (14)
IV kw. 2025——
I kw. 20263 259 zł/m² (12)3 259 zł/m² (12)
II kw. 2026——

Kwartały, w których rejestr ma wyraźnie mniej aktów niż zwykle (dane jeszcze spływają albo starostwo ich nie przekazało), pomijamy — mediana z garstki aktów nie opisuje rynku.

Na tle okolicy

  • powiat zgorzelecki5 397 zł/m²Pieńsk taniej o 32,6%
  • województwo dolnośląskie9 724 zł/m²Pieńsk taniej o 62,6%
  • Polska9 320 zł/m²Pieńsk taniej o 61%

52. miejsce na 56 miejscowości województwa (dolnośląskie) z co najmniej 30 transakcjami — licząc od najdroższej.

Ceny mieszkań w okolicy

Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w miejscowości Pieńsk?

Mediana ceny transakcyjnej to 3 639 zł/m² — policzona z 39 aktów notarialnych zawartych od lipca 2025 do czerwca 2026. Połowa transakcji mieściła się między 2 567 a 4 739 zł/m².

Ile kosztuje mieszkanie w miejscowości Pieńsk?

Mediana ceny całego mieszkania to ok. 170 000 zł, a mediana powierzchni — 53 m².

Jak wypadają ceny na tle województwa?

Województwo dolnośląskie: 52. miejsce na 56 miejscowości pod względem mediany ceny za metr, licząc od najdroższej (bierzemy miejscowości z co najmniej 30 transakcjami w ciągu 12 miesięcy).

Skąd są te ceny?

Z Rejestru Cen Nieruchomości, który prowadzi starosta (w miastach na prawach powiatu — prezydent miasta) na podstawie aktów notarialnych. Od 13 lutego 2026 r. dane są bezpłatne. To ceny zawartych transakcji, a nie ceny ofertowe z ogłoszeń.

Jak liczymy

  • Ceny z aktów notarialnych zgłoszonych do Rejestru Cen Nieruchomości — to kwoty, za które mieszkania naprawdę się sprzedały, a nie ceny z ogłoszeń.
  • Liczymy tylko lokale mieszkalne sprzedane w całości na wolnym rynku: bez sprzedaży z bonifikatą, przetargów gminy i licytacji komorniczych.
  • Pokazujemy medianę (połowa mieszkań sprzedała się taniej, połowa drożej) i kwartyle — są odporne na pojedyncze nietypowe transakcje, w przeciwieństwie do średniej.
  • Ceny są brutto, za metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokalu. Na rynku pierwotnym zawierają VAT.
  • Każdą liczbę liczymy z co najmniej 10 transakcji. Nie pokazujemy pojedynczych transakcji, adresów ani cen minimalnych i maksymalnych.

Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast na prawach powiatu, udostępniany przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (licencja CC BY 4.0). Dane przetworzone: cityon.pl policzył z nich mediany i kwartyle — pojedynczych transakcji nie publikujemy. geoportal.gov.pl · CC BY 4.0

Ceny mieszkań w innych miastach

Reklama

Sprawdź też w miejscowości Pieńsk