Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Pieńsk

Pieńsk to miasto górnołużyckie leżące nad Nysą Łużycką; pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 965 roku. W połowie XIII wieku wybudowano tam zamek. Przez wieki głównym przemysłem w mieście było tkactwo, w drugiej połowie XIX w. rozwinął się przemysł szklarski. Park miejski został założony około 1870 roku na terenie dawnej odkrywkowej kopalni aluminium i gliny. Całkowicie zapomniany i zaniedbany po 1945 roku park praktycznie stał się lasem. Jest on ustanowiony na planie trapezowym. Prawa miejskie Pieńsk uzyskał w 1962 roku.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!


POPULARNE KATEGORIE


Kolektury LottoAptekiBankomatyPizzerieCentra handlowePaczkomatyBankiKluby i dyskotekiKurierzyKwiaciarnieKościołySalony fryzjerskieSklepy spożywczeCmentarzePoczta PolskaSklepy budowlaneSklepy mebloweBibliotekiFotografGeodeciZakłady bukmacherskieKinoLicea ogólnokształcąceOptyk i salony optyczneSiłownie i kluby fitnessAgencje pracyStacje benzynowe i LPGKantorDrogerieFastfoodModa męskaModa damskaSzkoła podstawowaPrzedszkoleSkup złomuBurgeryDomy weselneLekarzDentystaKuchnia PolskaRestauracjeKebabKomis samochodowySalony samochodowe