Pomiń nawigację

Ceny mieszkań w Kętach – ceny transakcyjne 2026

Za tyle mieszkania naprawdę się sprzedały — mediana 7 730 zł/m² z 107 aktów notarialnych zawartych od lipca 2025 do czerwca 2026. Ceny z Rejestru Cen Nieruchomości, nie z ogłoszeń.

Wszystkie mieszkania

7 730 zł/m² mediana

+43,5% rok do roku (wcześniej 5 387 zł/m²)

Połowa transakcji
5 686–8 233 zł/m²
Mediana ceny
335 000 zł · 45,1 m²
Aktów notarialnych
107

Rynek pierwotny

7 788 zł/m²

Połowa transakcji
4 935–8 039 zł/m²
Mediana ceny
327 000 zł · 42,1 m²
Transakcji
60

Rynek wtórny

7 264 zł/m²

Połowa transakcji
6 253–8 464 zł/m²
Mediana ceny
349 000 zł · 47,2 m²
Transakcji
46

Ile wyniesie rata?

Mieszkanie 50 m² w Kętach po medianie cen transakcyjnych (7730 zł/m²) kosztuje ok. 386 500 zł. Przy 20% wkładu własnego rata kredytu na 25 lat to ok. 1988 zł miesięcznie (raty równe, 5,98% – średnia NBP dla nowych kredytów).

Kredyt hipoteczny w Kętach – kalkulatorKoszty zakupu mieszkania

Mediana ceny za m² kwartał po kwartale

  • Wszystkie mieszkania
  • Rynek pierwotny
  • Rynek wtórny
5 0006 0007 0008 0009 000IV kw. 2023II kw. 2024IV kw. 2024II kw. 2025IV kw. 2025II kw. 2026
5 0006 0007 0008 0009 000II kw. 2024II kw. 2025II kw. 2026
  • Wszystkie mieszkania: 7 236 zł/m² (I kw. 2026)
  • Rynek pierwotny: 5 274 zł/m² (I kw. 2026)
  • Rynek wtórny: 8 386 zł/m² (I kw. 2026)
Tabela: mediana i liczba aktów w kwartałach
KwartałWszystkie mieszkaniaRynek pierwotnyRynek wtórny
III kw. 2023———
IV kw. 20236 168 zł/m² (18)——
I kw. 20246 800 zł/m² (59)7 015 zł/m² (46)6 065 zł/m² (11)
II kw. 20246 491 zł/m² (21)5 633 zł/m² (11)—
III kw. 20245 838 zł/m² (11)——
IV kw. 2024———
I kw. 20255 197 zł/m² (31)5 144 zł/m² (20)5 551 zł/m² (11)
II kw. 20256 202 zł/m² (21)—6 823 zł/m² (14)
III kw. 20257 844 zł/m² (40)7 851 zł/m² (30)7 377 zł/m² (10)
IV kw. 20257 906 zł/m² (10)——
I kw. 20267 236 zł/m² (29)5 274 zł/m² (16)8 386 zł/m² (12)
II kw. 2026———

Kwartały, w których rejestr ma wyraźnie mniej aktów niż zwykle (dane jeszcze spływają albo starostwo ich nie przekazało), pomijamy — mediana z garstki aktów nie opisuje rynku.

Na tle okolicy

  • powiat oświęcimski7 057 zł/m²Kęty drożej o 9,5%
  • województwo małopolskie13 700 zł/m²Kęty taniej o 43,6%
  • Polska9 320 zł/m²Kęty taniej o 17,1%

20. miejsce na 31 miejscowości województwa (małopolskie) z co najmniej 30 transakcjami — licząc od najdroższej.

Ceny mieszkań w okolicy

Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Kętach?

Mediana ceny transakcyjnej to 7 730 zł/m² — policzona z 107 aktów notarialnych zawartych od lipca 2025 do czerwca 2026. Połowa transakcji mieściła się między 5 686 a 8 233 zł/m².

Ile kosztuje mieszkanie w Kętach?

Mediana ceny całego mieszkania to ok. 335 000 zł, a mediana powierzchni — 45,1 m².

Czy ceny mieszkań w Kętach rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 43,5% w porównaniu z 12 miesiącami wcześniej (5 387 zł/m²). To zmiana mediany transakcji, a nie wycena konkretnego mieszkania.

Co jest droższe w Kętach: nowe mieszkanie czy z drugiej ręki?

Mediana na rynku pierwotnym to 7 788 zł/m² (z 60 transakcji), na wtórnym 7 264 zł/m² (z 46). Drożej jest na rynku pierwotnym.

Jak wypadają ceny na tle województwa?

Województwo małopolskie: 20. miejsce na 31 miejscowości pod względem mediany ceny za metr, licząc od najdroższej (bierzemy miejscowości z co najmniej 30 transakcjami w ciągu 12 miesięcy).

Skąd są te ceny?

Z Rejestru Cen Nieruchomości, który prowadzi starosta (w miastach na prawach powiatu — prezydent miasta) na podstawie aktów notarialnych. Od 13 lutego 2026 r. dane są bezpłatne. To ceny zawartych transakcji, a nie ceny ofertowe z ogłoszeń.

Jak liczymy

  • Ceny z aktów notarialnych zgłoszonych do Rejestru Cen Nieruchomości — to kwoty, za które mieszkania naprawdę się sprzedały, a nie ceny z ogłoszeń.
  • Liczymy tylko lokale mieszkalne sprzedane w całości na wolnym rynku: bez sprzedaży z bonifikatą, przetargów gminy i licytacji komorniczych.
  • Pokazujemy medianę (połowa mieszkań sprzedała się taniej, połowa drożej) i kwartyle — są odporne na pojedyncze nietypowe transakcje, w przeciwieństwie do średniej.
  • Ceny są brutto, za metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokalu. Na rynku pierwotnym zawierają VAT.
  • Każdą liczbę liczymy z co najmniej 10 transakcji. Nie pokazujemy pojedynczych transakcji, adresów ani cen minimalnych i maksymalnych.

Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast na prawach powiatu, udostępniany przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (licencja CC BY 4.0). Dane przetworzone: cityon.pl policzył z nich mediany i kwartyle — pojedynczych transakcji nie publikujemy. geoportal.gov.pl · CC BY 4.0

Ceny mieszkań w innych miastach

Reklama

Sprawdź też w Kętach