Pomiń nawigację

Ceny mieszkań w miejscowości Pelplin – ceny transakcyjne 2026

Za tyle mieszkania naprawdę się sprzedały — mediana 7 789 zł/m² z 100 aktów notarialnych zawartych od lipca 2025 do czerwca 2026. Ceny z Rejestru Cen Nieruchomości, nie z ogłoszeń.

Wszystkie mieszkania

7 789 zł/m² mediana

+19,5% rok do roku (wcześniej 6 520 zł/m²)

Połowa transakcji
5 325–8 505 zł/m²
Mediana ceny
305 000 zł · 44 m²
Aktów notarialnych
100

Rynek pierwotny

8 378 zł/m²

Połowa transakcji
7 941–8 848 zł/m²
Mediana ceny
362 000 zł · 46 m²
Transakcji
61

Rynek wtórny

4 988 zł/m²

Połowa transakcji
4 018–5 840 zł/m²
Mediana ceny
230 000 zł · 43,7 m²
Transakcji
39
Mieszkania na sprzedaż w miejscowości Pelplin — aktualne ogłoszenia

Ile wyniesie rata?

Mieszkanie 50 m² w miejscowości Pelplin po medianie cen transakcyjnych (7789 zł/m²) kosztuje ok. 389 450 zł. Przy 20% wkładu własnego rata kredytu na 25 lat to ok. 2004 zł miesięcznie (raty równe, 5,98% – średnia NBP dla nowych kredytów).

Kredyt hipoteczny w miejscowości Pelplin – kalkulatorKoszty zakupu mieszkania

Mediana ceny za m² kwartał po kwartale

  • Wszystkie mieszkania
  • Rynek pierwotny
  • Rynek wtórny
4 0005 0006 0007 0008 0009 000IV kw. 2023II kw. 2024IV kw. 2024II kw. 2025IV kw. 2025II kw. 2026
4 0005 0006 0007 0008 0009 000II kw. 2024II kw. 2025II kw. 2026
  • Wszystkie mieszkania: 8 118 zł/m² (II kw. 2026)
  • Rynek pierwotny: 8 243 zł/m² (II kw. 2026)
  • Rynek wtórny: 5 277 zł/m² (I kw. 2026)
Tabela: mediana i liczba aktów w kwartałach
KwartałWszystkie mieszkaniaRynek pierwotnyRynek wtórny
III kw. 20235 513 zł/m² (10)——
IV kw. 20235 095 zł/m² (14)—4 633 zł/m² (12)
I kw. 20246 250 zł/m² (15)——
II kw. 2024———
III kw. 2024———
IV kw. 2024———
I kw. 20257 307 zł/m² (18)7 327 zł/m² (11)—
II kw. 2025———
III kw. 20255 317 zł/m² (14)——
IV kw. 20255 040 zł/m² (14)—4 988 zł/m² (11)
I kw. 20268 165 zł/m² (44)8 512 zł/m² (28)5 277 zł/m² (16)
II kw. 20268 118 zł/m² (28)8 243 zł/m² (24)—

Kwartały, w których rejestr ma wyraźnie mniej aktów niż zwykle (dane jeszcze spływają albo starostwo ich nie przekazało), pomijamy — mediana z garstki aktów nie opisuje rynku.

Na tle okolicy

  • powiat tczewski7 883 zł/m²Pelplin taniej o 1,2%
  • województwo pomorskie9 953 zł/m²Pelplin taniej o 21,7%
  • Polska9 320 zł/m²Pelplin taniej o 16,4%

17. miejsce na 30 miejscowości województwa (pomorskie) z co najmniej 30 transakcjami — licząc od najdroższej.

Ceny mieszkań w okolicy

Pytania i odpowiedzi

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w miejscowości Pelplin?

Mediana ceny transakcyjnej to 7 789 zł/m² — policzona z 100 aktów notarialnych zawartych od lipca 2025 do czerwca 2026. Połowa transakcji mieściła się między 5 325 a 8 505 zł/m².

Ile kosztuje mieszkanie w miejscowości Pelplin?

Mediana ceny całego mieszkania to ok. 305 000 zł, a mediana powierzchni — 44 m².

Czy ceny mieszkań w miejscowości Pelplin rosną?

Mediana z ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 19,5% w porównaniu z 12 miesiącami wcześniej (6 520 zł/m²). To zmiana mediany transakcji, a nie wycena konkretnego mieszkania.

Co jest droższe w miejscowości Pelplin: nowe mieszkanie czy z drugiej ręki?

Mediana na rynku pierwotnym to 8 378 zł/m² (z 61 transakcji), na wtórnym 4 988 zł/m² (z 39). Drożej jest na rynku pierwotnym.

Jak wypadają ceny na tle województwa?

Województwo pomorskie: 17. miejsce na 30 miejscowości pod względem mediany ceny za metr, licząc od najdroższej (bierzemy miejscowości z co najmniej 30 transakcjami w ciągu 12 miesięcy).

Skąd są te ceny?

Z Rejestru Cen Nieruchomości, który prowadzi starosta (w miastach na prawach powiatu — prezydent miasta) na podstawie aktów notarialnych. Od 13 lutego 2026 r. dane są bezpłatne. To ceny zawartych transakcji, a nie ceny ofertowe z ogłoszeń.

Jak liczymy

  • Ceny z aktów notarialnych zgłoszonych do Rejestru Cen Nieruchomości — to kwoty, za które mieszkania naprawdę się sprzedały, a nie ceny z ogłoszeń.
  • Liczymy tylko lokale mieszkalne sprzedane w całości na wolnym rynku: bez sprzedaży z bonifikatą, przetargów gminy i licytacji komorniczych.
  • Pokazujemy medianę (połowa mieszkań sprzedała się taniej, połowa drożej) i kwartyle — są odporne na pojedyncze nietypowe transakcje, w przeciwieństwie do średniej.
  • Ceny są brutto, za metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokalu. Na rynku pierwotnym zawierają VAT.
  • Każdą liczbę liczymy z co najmniej 10 transakcji. Nie pokazujemy pojedynczych transakcji, adresów ani cen minimalnych i maksymalnych.

Opracowano na podstawie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości prowadzony przez starostów i prezydentów miast na prawach powiatu, udostępniany przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii (licencja CC BY 4.0). Dane przetworzone: cityon.pl policzył z nich mediany i kwartyle — pojedynczych transakcji nie publikujemy. geoportal.gov.pl · CC BY 4.0

Ceny mieszkań w innych miastach

Reklama

Nowe inwestycje – ceny ofertowe deweloperów: Pelplin

Sprawdź też w miejscowości Pelplin