Wyszukaj kategoriePelplin - informacje

Planując wakacje należy na samym początku zastanowić się czy chcemy wypoczywać na łonie natury, czy też przeznaczyć ten czas na zwiedzanie i poznawanie największych atrakcji turystycznych Pomorza.


Do jednych z największych atrakcji z pewnością należy Pelplin – miasto z licznymi zabytkami i bogata historią. To właśnie w Pelplinie w 1274 roku zadomowił się zakon cystersów, którzy otrzymali te ziemie od księcia pomorskiego Mściwoja II. Wznieśli oni w 1472 roku wspaniałą Katedrę, gotycką bazylikę, która jest drugim co do wielkości kościołem z cegły w Polsce.


Oprócz Katedry Pelplin może pochwalić się innymi, równie sławnymi zabytkami. Zaliczamy do nich między innymi Muzeum Diecezjalne założone w roku 1928 przez Stanisława Okoniewskiego, biskupa chełmińskiego. Pelplin posiada również drugi kościół, ale równie zabytkowy. Jest to gotycki Kościół Bożego Ciała, wzniesiony około roku 1417.


Pelplin sam w sobie jest miejscem wyjątkowym, nie tylko dla turystów. Jako jedno z nielicznych miast w Polsce zachował swój styl z dawnych epok, co widać praktycznie w całym mieście.

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!