Wyszukaj kategorie w TrzciankaInformacje o mieście Trzcianka

Trzcianka jest miastem w Wielkopolsce. Od 1999 r. należy do województwa wielkopolskiego i powiatu czarnkowsko-trzcianskiego. Wcześniej znajdował się on w województwie pilskim. Trzcianka liczy 17 131 mieszkańców. W latach 1772-1945 miasto było częścią niemieckojęzycznego państwa pruskiego, a nazwa Schönlanke. Wzmianka o Trzciance znajduje się w dokumencie z 1245 roku.

Położona ok. 95 km na północny zachód od Poznania, Trzcianka jest miastem, które wraz z Czarnkowem jest siedzibą władz powiatu czarnkowsko-trzcińskiego. Ponad 50% powierzchni gminy zajmują lasy otaczające Trzciankę.

Atrakcje turystyczne w Trzciance

Przy ul. Sikorskiego znajduje się ratusz, w którym dziś mieści się Urząd Miejski. Dalej znajduje się neobarokowy kościół św. Jana Chrzciciela z lat 1914-1916, z asymetrycznie usytuowaną wieżą jako ciekawe rozwiązanie architektoniczne.

Przy ul. Mochnackiego przebudowywane są tzw. spichlerze tkackie, które powstają pod koniec XVIII/na początku XIX wieku.

Żeromskiego znajduje się muzeum prezentujące zbiory obiektów regionalnych.

W centralnej części miasta znajduje się okaz platanu hispanica, sklasyfikowanego jako pomnik przyrody.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!