Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Piła

Piła to malownicze miasto położone w północnej Wielkopolsce, z Gwdą Riwer w poprzek jej centrum. Otoczona licznymi jeziorami i rozległymi terenami leśnymi, Piła graniczy z rezerwatem Kuźnik.

Ponadto "zielone miasto" jest czwartym co do wielkości miastem w Wielkopolsce, liczącym 75 tys. mieszkańców. Wraz z otaczającymi je osadami subregion pilski liczy około 200 tys. mieszkańców. Jest to dynamicznie rozwijające się miasto z mnóstwem atrakcji kulturalnych i sportowych dla osób w każdym wieku.

Miasto położone jest na granicy Wielkopolski i Zachodniego Pomorza, a zwłaszcza Pojezierza Wałeckiego i pojezierza Krajeńskiego. To tutaj przecinają się główne szlaki transportowe z północy na południe i z zachodu na wschód. Można do nas dotrzeć drogą lądową, wodną lub powietrzną. Wybierając pierwszą opcję warto podróżować pociągiem, gdyż Piła jest dobrze skomunikowana ze wszystkimi większymi miastami w Polsce. To samo dotyczy sieci drogowej.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!