Wyszukaj kategorieWałcz

Udogodnienia turystyczne, rekreacyjne i ekologiczne Wałcza sprawiają, że jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody i osób aktywnych. Wałcz i jego okolice stwarzają idealne warunki dla każdej formy aktywności turystycznej: pieszej, rowerowej, konnej, żeglarskiej czy kajakarskiej. W Wałczu mieści się Centralne Centrum Sportu - Centrum Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich. Przyjeżdżają tu sportowcy z całego kraju. Studenci PWSZ uprawiają również sporty w Centralnym Ośrodku Sportu, gdzie w granicach miasta znajdują się dwa duże jeziora: Raduń i Zamkowe. Jezioro Raduń rozpościera się na moście podwieszanym. Obok mostu w lesie bukowym znajduje się Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego "Bukowina". Bezpośrednio po II wojnie światowej Winand Osiński i trener olimpijski Jan Mulak założyli ośrodek treningowy i rozpoczęli treningi z polskimi drużynami torów i boisk, które reprezentowały Polskę w latach 50. i 60. Polska drużyna kajakowa trenuje tu kajak olimpijski do dziś.

Nad tym jeziorem znajduje się również MOSiR (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji), który udostępnia szeroką gamę sprzętu sportowego, w tym łodzie motorowe, kajaki, rowery wodne oraz łódź rekreacyjną Delfin. Ośrodek stanowi również punkt wypadowy na liczne szlaki piesze i rowerowe oraz kajakowe. Tu zaczyna się tzw. Pętla Wałecka, szlak kajakowy, który przecina sześć jezior, a kończy nad jeziorem Bajtyń Wielki. Nad brzegami jezior znajdują się liczne plaże, kąpieliska, kempingi i wypożyczalnie sprzętu sportowego. W niewielkiej odległości od miasta znajduje się kilka równie atrakcyjnych jezior, w tym Chmiel Duży, Chmiel Mały, Raduń Mały, Ostrowiec Wielki, Łubianka, Łabędzie.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!