Porada

Miejsca noclegowe w Białce Tatrzańskiej — dlaczego wybrać Białkę Tatrzańską?Choć Zakopane to niekwestionowana stolica polskich Tatr, to nie musi ono koniecznie przemawiać do każdego podróżnego. Spora część przyjeżdżających na Podhale pragnie uniknąć zakopiańskiego zgiełku i decyduje się zamieszkać w Białce Tatrzańskiej. Dlaczego to tam powinniśmy szukać najlepszych miejsc noclegowych?

Powodów, dla których Białka Tatrzańska może okazać się lepszym wyborem, jest kilka. Turysta szukający spokojniejszego wypoczynku od razu może odrzucić Zakopane i zwrócić się w kierunku bardziej ustronnych lokalizacji. Jedną z nich jest Białka Tatrzańska — noclegi tam dostępne będą oferowały wypoczywającym podróżnym najwyższą jakość i korzystne ceny.

Dlaczego warto wybrać Białkę Tatrzańską?

Samo miasto położone jest nieco dalej od najpopularniejszych atrakcji Tatrzańskiego Parku Narodowego, co jednak nie powinno stanowić większego kłopotu dla przyjezdnych. Miejsce to nie traci na uroku, a mocno zarysowane tatrzańskie granie podkreślają górski klimat tej okolicy.

Sama miejscowość jest gwarancją spokoju i ciszy niezmąconej hałasem dobiegającym z deptaków, barów i restauracji. Nie zmienia to oczywiście jednak faktu, że znajdziemy tu bazę gastronomiczną na bardzo wysokim poziomie, urokliwe miejsca do spacerów, a także wiele innych atrakcji umilających pobyt w Białce całym rodzinom.

Atrakcje Białki Tatrzańskiej

W Białce Tatrzańskiej królują oczywiście górskie atrakcje, z których najpopularniejsze będą wycieczki górskie. Dodatkowo fani ekstremalnych sportów znajdą tu downhillowe trasy rowerowe, możliwość wyprawy raftingowej lub kajakowej na rzece Białej, a także jedne z najlepszych stoków narciarskich w kraju.

W kontekście sportów zimowych nie sposób pominąć Kotelnicę, która oferuje narciarzom i snowboardzistom kilka interesujących tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Wszystko obsługiwane jest przez nowoczesną sieć wyciągów, a w pobliżu powstała rozbudowana baza après-ski w Białce Tatrzańskiej.

Osoby lubiące spokojniejsze przeżycia, lub też poszukujące regeneracji po długich dniach spędzonych aktywnie, docenią bliskość słynnych na całą Polskę Term Bania. To kompleks basenów termalnych, który dodatkowo oferuje pełne zaplecze SPA i odnowy biologicznej, saunarium, a także inne atrakcje.

Baza noclegowa w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska może pochwalić się wieloma ośrodkami, które cieszą się zaufaniem przyjeżdżających już od kilku dekad. Zmodernizowane, położone w zacisznej okolicy apartamenty mogą stać się idealną bazą wypadową w Tatry, lub też świetnym miejscem, w którym odciąć można się od codzienności.