Wyszukaj kategorie w Jelenia GóraInformacje o mieście Jelenia Góra

Jelenia Góra to nie tylko miasto z 900-letnią historią i tradycją, wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi, to przede wszystkim doskonała baza wypadowa do spacerów po najbliższej okolicy i pieszych wędrówek w górach. Dolina Jeleniej Góry to jeden z najciekawszych i najstarszych krajobrazów kulturowych Europy.

Atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze

W pobliskich miastach rozrzuconych wśród wzgórz i stawów spotkać można kościoły obronne, krzyże pokutne, stare kabiny, średniowieczne fortece i pałace otoczone romantycznymi parkami. Większość szlaków turystycznych prowadzi przez Karkonoski Park Narodowy, Rudawski Park Krajobrazowy i Dolinę Bobru.

Przy szlakach turystycznych znajduje się wiele schronisk górskich, gdzie zmęczeni turyści mogą odpocząć podczas poznawania historii regionu. Jelenia Góra jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie wycieczki po okolicznych pasmach górskich: Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góra Kaczawska i Góra Izerska. W mieście znajduje się dogodny dojazd komunikacją miejską, dzięki czemu z łatwością można dojechać do najbliższych miast.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!