Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Świnoujście

Świnoujście jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na polskim wybrzeżu. Położone na północno-zachodnim krańcu Polski, jest jedynym polskim miastem położonym na kilkudziesięciu wyspach.

Od południa wyznacza ją Zalew Szczeciński, od północy Morze Bałtyckie (Zatoka Pomorska), od zachodu granica niemiecka, od wschodu gmina Międzyzdroje. Dzięki swojemu niezwykłemu położeniu Świnoujście jest miastem o wielu obliczach - ważnym ośrodkiem gospodarki morskiej (jeden z czterech kluczowych portów w Polsce) i bazą Marynarki Wojennej, ale także popularnym ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. Świnoujście posiada status miasta gminnego i jest jednym z największych miast województwa zachodniopomorskiego. Zajmuje powierzchnię 197,2 km2 i co roku powiększa swój obszar dzięki piaskowi sprowadzanemu na plażę przez prądy morskie.

Świnoujście staje się coraz piękniejsze. Kolejne budynki są remontowane, centrum jest przekształcane w promenadę, zrewitalizowany park zdrojowy, transport publiczny otrzymał nowe autobusy, nawet amfiteatr i stadion piłkarski zostały wyremontowane. Dzielnica uzdrowiskowa zyskała nowy odcinek promenady i tuż przy plaży deptak był bulionem na stosach. Można tam spacerować wdychając jod i podziwiając piękną plażę, morze i statki. Wschody i zachody słońca oglądane stamtąd również zapierają dech w piersiach.


Miejscowość ta leży pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Szczecińskim, nad rzeką Świną, graniczy z Niemcami. Jest to jedyne miasto w Polsce, które położone jest na 3 dużych zamieszkałych wyspach (a konkretnie na wyspie Wolin, Karsibór i Uznam). Jednocześnie znajduje się na kilkudziesięciu małych, nie zamieszkanych wysepkach. Jest to bardzo ważny port. Promy kursują między jego wyspami; stąd też odbywają się kursy do Norwegii, Niemiec, Szwecji i Danii.

W Świnoujściu jest cudowna piaszczysta plaża, która rozciąga się w pobliżu promenady. Każda z wysp posiada moc atrakcji. Przykładowo Karsibór ma doskonale rozwiniętą agroturystykę, jest to rewelacyjne miejsce dla amatorów sportów wodnych oraz wędkarzy. Znajdą tam też odpoczynek wczasowicze poszukujący ciszy i spokoju. Świnoujście to oczywiście nie tylko plaża i piękne morze, to również wiele atrakcji turystycznych dla wczasowiczów między innymi rejsy, uzdrowiska, błękitna flaga, promenada czy też port jachtowy, oraz szlaki turystyczne.

Miasto to posiada również cudowne zabytki, które naprawdę warto zobaczyć. Powodzeniem cieszy się na przykład wieża garnizonowego kościoła luterańskiego pw. Marcina Lutra z 1904 r., willa ryglowa, dawny ratusz, z 1805, obecnie Muzeum Rybołówstwa Morskiego na Placu Rybaka, zespół fortów twierdzy Świnoujście nad rzeką Świną, Park Zdrojowy, z XIX wieku, czy też dom szachulcowy czyli chata rybacka oraz oczywiście Latarnia Morska i wiele innych równie ciekawych miejsc. Są oczywiście inne atrakcje takie jak puby, dyskoteki, zabawy i koncerty na plaży.

Wczasowicze odwiedzający to miasto z pewnością będą zadowoleni, a o nocleg nie ma co się zamartwiać, ponieważ miasto jest bardzo dobrze przygotowane na dużą ilość turystów i oczywiście stara się im zapewnić jak najlepszy wypoczynek za rozsądną cenę.

 

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!