Informacje o mieście Kamień Pomorski

Kamień Pomorski jest uzdrowiskiem należącym do struktury administracyjnej powiatu kamieńskiego, położonego w województwie zachodniopomorskim. Położony jest nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego, ok. 90 km na północny zachód od stolicy województwa, Szczecina. Jest to druga siedziba Archidiecezji Szczecińskiej i Kamienskiej, a miasto posiada również port morski dla łodzi rybackich i żaglowych. Centrum Kamienia Pomorskiego znajduje się ok. 7 km od wybrzeża Morza Bałtyckiego, do którego miasto ma pośredni dostęp przez Cieśninę Dziwną. Miasto ma cechy nizinnego uzdrowiska morskiego o klimacie morskim, który jest moderowany przez gęste lasy regionu i który ma łagodniejszy efekt niż wzdłuż samego wybrzeża. Podstawowymi elementami wykorzystywanymi na terenie uzdrowiska są naturalna solanka oraz występujące na tym terenie złoża torfu.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie