Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Międzyzdroje

Miasto Międzyzdroje, zwane Perłą Bałtyku, jest uważane za jedno z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce. Historia miasta sięga XII w., choć wieś Międzyzdroje znana była już w połowie XIX w. W tym czasie rozpoczęto budowę uzdrowiska z solanką i hoteli z bardzo dobrymi restauracjami.

Atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach

Promenada w Międzyzdrojach - strefa dla pieszych w mieście składa się z dwóch ulic. Aleja Gwiazd i Bohaterowie Warszawy. Około 1 km ulicy jest całkowicie wypełnione straganami z pamiątkami i sklepami, barami, smażonymi rybnymi barami i restauracjami. Tuż za słynnym hotelem Amber można spacerować chodnikiem po słynnych polskich ręcznych odbitkach aktorskich. Nazywa się to Hollywoodzkim Bulwarem Polski.

Molo - Molo zostało zbudowane w 1830 roku jako drewniany most. Po II wojnie światowej jego długość wynosiła 120 m do 2004 r., kiedy to został wyremontowany i przedłużony do 395 m. Statki pasażerskie docierają na głębokość i w niedalekiej przyszłości w Polsce mówi się o pływającej restauracji.

Kawcza Góra - wchodzi się przez drewnianą bramę znajdującą się we wschodniej części miasta, tuż nad małym portem. Wejście prowadzi do klifów, które tak malowniczo wyglądają od mola i plaży. Pamiętaj, że wchodzisz do Sowińskiego Parku Narodowego i obowiązują specjalne zasady (np. nie schodzisz z trasy, nie hałasujesz, nie zbierasz kwiatów i nie zaśmiecasz miejsca). Poszanowanie przyrody). Ścieżka prowadzi na szczyt Kawczej (61 m), Białą (85 m) i Gosańską (93 m) - najwyższą na polskim wybrzeżu. Na górze znajdują się malownicze i romantyczne widoki, ale jeśli planujesz oglądać zachód słońca pamiętaj, aby przynieść latarkę na drogę powrotną! Weź przyjaciela. Ciesz się.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!