Wyszukaj kategorie w Gorzów WielkopolskiInformacje o mieście Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski to miasto położone na siedmiu wzgórzach, oferujące zarówno bogatą różnorodność zabytków, jak i piękne tereny zielone dla miłośników przyrody.

Zabytki w Gorzowie Wielkopolskim

Muzeum Jana Dekerta Lubuskiego jest najstarszym muzeum w województwie lubuskim. Położony jest przy ulicy Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim. Budynek jest przedstawicielem eklektyzmu, rzadkiego stylu architektonicznego znanego również jako berliński neobarok. Obecnie w willi znajdują się następujące wystawy stałe: Pewniejszy, Skarb i Sala Rysunkowa.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny , najstarszy kościół w Gorzowie Wielkopolskim, została wzniesiona pod koniec XIII wieku. Katedra została zbudowana zgodnie z zasadami tradycji chrześcijańskiej - ołtarz znajduje się po stronie wschodniej, a główne wejście po stronie zachodniej kościoła. Kościół emanuje gotycką architekturą, ale znajdują się w nim również niektóre elementy stylu romańskiego.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!