Wyszukaj kategorie w TolkmickoInformacje o mieście Tolkmicko

Tolkmicko zostało założone w 1299 r. przez Krzyżaków. Do zachowanych zabytków należy Stare Miasto, zbudowane według średniowiecznych zasad aranżacji, z fragmentami starego muru obronnego i narożną wieżą z XIV wieku oraz wielokrotnie przebudowywany gotycki kościół z fascynującym wnętrzem. Przed kościołem stoi rzeźba św. Jana Nepomucena, patrona podróżnych. W pobliżu znajdują się stare domy rybackie. W pobliżu Rynku Głównego można zobaczyć niedawno przebudowany Ratusz, z którego rozpościera się widok. W pobliżu portu widoczny jest stary budynek dworca kolejowego z początku XX wieku, w dawnych czasach dworzec był częścią linii kolejowej łączącej tereny nad Zalewem, obecnie służy jako dworzec ręczny - zdecydowany podróżnik może skorzystać z wagonów ręcznych, aby pojechać prosto nad Zalew Wiślany i zobaczyć "Kamień Święty" - ogromny głaz narzutowy polodowcowy, a nawet jechać do Frombu

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!