Informacje o mieście Elbląg

Elbląg to miasto dogodnie położone pomiędzy dwoma regionami geograficznymi: Niziną Wiślaną i Wyżyną Elbląską. Ogromna różnorodność otoczenia Elbląga umożliwia uprawianie różnych form wypoczynku: kajakarstwa, jazdy na rowerze i nordic walking. Bardzo atrakcyjnym miejscem jest również miasto Elbląg z zabytkami. Elbląska Starówka jest jednym z największych w Europie terenów wykopaliskowych. Nowe domy budowane są na fundamentach starych budynków odsłoniętych przez archeologa. Ich kształty modelowane są przez średniowieczne konstrukcje. Godziny można spędzić zwiedzając Stare Miasto, podziwiając średniowieczne budowle i stylowo zrekonstruowane kamienice - domy.

Atrakcje Turystyczne w Elblągu

Wieża Targowa jest jedyną pozostałością murów miejskich Elbląga. Dolna część wieży została wybudowana w 1319 roku. Bramę strzeże legendarny piekarz, który uratował miasto przed Krzyżakami.

Katedra św. Mikołaja - przez wieki świątynia ta była kilkakrotnie przebudowywana i modernizowana. Wewnątrz znajduje się mnóstwo dzieł sztuki, szczególnie ciekawa chrzcielnica z brązu z 1387 roku i drewniany ołtarz z 1515 roku.

Galeria EL - centrum sztuki współczesnej zlokalizowane w XIII-wiecznym dominikańskim kościele Mariackim. Przed II wojną światową był to najważniejszy kościół protestancki w mieście.

Elbląskie Muzeum Archeologiczne i Historyczne - na jego dziedzińcu znajduje się kolumna gotycka, jedyne pozostałości po zniszczonym przez Elbląg w 1454 roku zamku krzyżackim. W muzeum można zobaczyć m.in. wystawę poręcznego rzemiosła łokciowego oraz relikty z wykopalisk.

Ścieżka kościelna - w przeszłości łączyła dwa kościoły: katedrę św. Mikołaja i kościół dominikański. Obecnie zachował się jedyny oryginalny fragment pomiędzy ulicami Saint Ghost Street i Bridge Street. Ścieżka jest zamknięta w nocy.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie