Wyszukaj kategorie w Barlinekciekawe miejsca w miejscowości Barlinek

Barlinek jest małym miasteczkiem w zachodniej Polsce. Kiedy to odkryjesz, będziesz zaskoczony, jak wiele korzyści jest. To stare warowne miasto szczyci się niezwykłym dziedzictwem historycznym i bardzo przyjaznymi mieszkańcami. Otaczają go pachnące lasy i lśniące jeziora.

Atrakcje turystyczne w Barlinku

Jeśli chcesz zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie, Jezioro Barlineckie musi być jednym z miejsc, które warto odwiedzić. Jest to największy i najpiękniejszy zbiornik wodny w regionie, z czterema wyspami i urozmaiconą linią brzegową. Okolica oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu, w tym żeglarstwo, kajakarstwo, polowanie na grzybobranie, jazdę konną, turystykę pieszą i rowerową. Można nawet wsiąść do tramwaju wodnego.

Barlinek jest również Europejską Stolicą Nordic Walking. Dla miłośników nordic walking przygotowano ok. 240 km tras, w tym 54 km tras przygotowanych specjalnie dla nordic walking. Miłośnicy przyrody mogą wybrać się na spacer po Puszczy Barlineckiej i posłuchać śpiewu ptaków.

Wydarzenia kulturalne w Barlinku

Jeśli lubisz grać w szachy, może być zainteresowany w rzeczywistości, że to małe miasteczko jest miejscem urodzenia Emanuela Laskera - matematyka, mistrz świata w szachy i dobry przyjaciel Alberta Einsteina. W mieście odbywają się również liczne imprezy kulturalne. Można spotkać się z królową Lasu Pierściennego Barlinka lub podziwiać spektakle prezentowane co roku podczas Barlineckiego Lata Teatralnego. Możesz też wziąć udział w turnieju szachowym. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!