Wyszukaj kategorie w BolkówAtrakcje turystyczne w Bolkowie

Bolków to malownicze miasteczko, które jest wieżowane przez ogromny średniowieczny zamek, był kiedyś jedną z największych twierdz książąt świdnickiego i jaworskiego. Miasto położone jest w otoczeniu podnóża Wałbrzycha, nad rzeką Nysą Szaloną. Bolków jest ważnym węzłem drogowym zarówno pod względem krajowym, jak i międzynarodowym, gdyż przecina go trasa nr. 3 Świnoujście - Jakuszyce, droga nr 5 Świecie - Lubawka. Brak aktywności przemysłowej i rozległe kompleksy leśne otaczające miasto ze wszystkich stron stwarzają wyjątkowo korzystne warunki do spędzenia tu urlopu.

Atrakcje turystyczne w miejscowości Bolków

Atrakcją turystyczną miasta jest zamek w Bolkowie. Unikalny w skali kraju kształt wieży, której przekrój poprzeczny jest w kształcie łez, jest kluczowym elementem warownym twierdzy. Widok na miasto, jego okolicę i część Sudetów rozciąga się z ogromnej, okrągłej wieży zamkowej, będącej doskonałym punktem widokowym. Ze względu na swoją architekturę i położenie, zamek uważany jest za jedno z najbardziej imponujących i interesujących miejsc tego typu w Polsce. Każdy miłośnik historii i akcesoriów wojskowych będzie zachwycony niepowtarzalną atmosferą tego miejsca.

Miłośnicy przyrody mają do dyspozycji "Wzgórze Ryszarda" oraz kompleks stawów "Bronikowo". Przygotowane i oznakowane szlaki turystyczne umożliwiają dotarcie do miejsc występowania wielu gatunków roślin (drzew, krzewów, krzewów karłowatych i roślin ziołowych) oraz obiektów przyrody nieożywionej (skały wulkaniczne).

W Bolkowie odbywają się regularne imprezy plenerowe, które przyciągają miłośników zabawy i historii.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!