Wyszukaj kategorie w Ostrów WielkopolskiInformacje o mieście Ostrów Wielkopolski

Ostrów Wielkopolski to miasto położone nad rzeką Ołobok, na Wysoczyźnie Kaliskiej. Ostrów Wielkopolski jest węzłem komunikacyjnym o znaczeniu ogólnokrajowym.

Atrakcje Turystyczne w mieście Ostrów Wielkopolski

W centrum rynku znajduje się ratusz z 1824 r., zaprojektowany na zlecenie ówczesnego właściciela miasta Antoniego Radziwiłła. Odremontowany w latach 1977-1986 budynek jest dziś siedzibą Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Na północ od rynku znajduje się zbudowany w 1788 roku kościółek ewangelicki Matki Bożej Królowej Polski.

Stanisława, wzniesiony w latach 1905-1907 według projektu architektonicznego Sylwestra Pajzderskiego, zmodyfikowanego przez Rogera Sławskiego (1871-1963). Na wyposażenie składają się m.in. rzeźby polskich artystów o uznanej renomie: Władysława Marcinkowskiego i Marcina Rożek.

Raszkowskiej 21 znajduje się dawna synagoga z lat 1857-1860, z dwiema wieżami zwieńczonymi cebulowymi kopułami. Warto wspomnieć, że w XIX wieku Żydzi stanowili znaczącą grupę wyznaniową w mieście, liczącą 30% ludności.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!