Wyszukaj kategorie w Strumień



Informacje o mieście Strumień

Strumień położony na Śląsku jest najdalej na północ wysuniętą częścią Cieszynia. W jej granicach administracyjnych znajduje się siedem miast: Bąków, Pruchna, Drogomyśl, Strumień, Zabłocie, Zabłocie Solanka i Zbytków. Ze względu na obecność licznych stawów i zbiorników wodnych, gmina nazywana jest "Żabim Krajem". Gmina liczy blisko 12,5 tys. mieszkańców, z czego ponad 3,5 tys. mieszka w Strumieniu. Jest to jedno z najmniejszych miast na Śląsku z najstarszym ratuszem i rynkiem.

Mieszkańcy chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu odbywają się liczne występy, festiwale lub imprezy. Wiosną organizowane są pasje wielkanocne.

W Parku Miejskim w Strumieniu, położonym zaledwie 4 km od Wiślanki, zmęczeni przyjazdem turyści znajdą pociechę w prawdziwie nadmorskim klimacie. W parku znajduje się fontanna solankowa, która wypływa z oryginalnej solanki Zabłocie. Dzięki fontannie w całym parku panuje klimat morski z bardzo wysoką zawartością jodu. Plac zabaw z piaskownicą i zewnętrznymi szachownicami pomoże najmłodszym się zrelaksować.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!