Turystyka

Lubisz aktywne wakacje? Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne!

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Każdy z nas lubi spędzać wakacje w nieco inny sposób. Odpoczynek w przyjemnych okolicznościach przyrody i przy ciepłej pogodzie to w pełni zasłużona nagroda za miesiące trudnej pracy. Niektórzy nie lubią jednak długo siedzieć w miejscu i preferują aktywny urlop. W tej sytuacji aktywności sportowe należy uwzględnić w ubezpieczeniu turystycznym.


Jakie aktywności uwzględnia standardowa polisa turystyczna?

Wybór odpowiedniej polisy zależy od tego, jaki sport zamierzamy uprawiać i z jaką intensywnością. Standardowy trekking czy jazda na rowerze są uwzględnione w większości podstawowych polis turystycznych, o ile odbywają się po wyznaczonych szlakach. Warto jednak upewnić się co do tego dokładnie przed wyborem ubezpieczenia. Następnie wystarczy zadbać jedynie o odpowiednią wartość ubezpieczenia, która przekłada się na wysokość kosztów leczenia, ratownictwa medycznego i następstw nieszczęśliwych wypadków. 

Kiedy warto sięgnąć po polisę dla sportowców?

Jeśli pragniemy mocniejszych wrażeń albo innych aktywności sportowych, konieczna okaże się prawdopodobnie polisa ubezpieczeniowa dla sportowców. Szukając najlepszych ofert w internecie, bardzo łatwo znaleźć takie polisy. Wystarczy skorzystać ze sprawdzonej internetowej porównywarki ubezpieczeń turystycznych, na przykład KioskPolis.pl: https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails.

Przed przejściem do wyboru ofert wypełniamy krótki formularz. Na dole strony określamy cel podróży, którym poza wypoczynkiem może być narciarstwo, snowboard czy inne sporty. Dla ubezpieczyciela istotna jest też informacja, czy sport będzie uprawiany wyczynowo.

Jakie dodatkowe warianty zawiera polisa dla sportowców?

Polisy ubezpieczeniowe, które ukażą się w wynikach wyszukiwania będą już ściśle dopasowane do preferencji turysty-sportowca. Chodzi o to, że podejmowane aktywności sportowe nie znajdą się na liście wyłączeń z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Taka polisa może być nieco droższa od standardowej, ale udając się na aktywny urlop, nie warto ryzykować. Typowa polisa turystyczna może nie uchronić osób ubezpieczonych w razie wypadku i kontuzji, a tym samym narazić ich na poniesienie wysokich kosztów leczenia i ratownictwa. Te z pewnością znacznie przekroczą symboliczny w stosunku do nich koszt samego ubezpieczenia.

W polisach turystycznych obejmujących aktywności sportowe znajdują się także dodatkowe rozszerzenia. Turyści mogą wybrać na przykład sportowe OC. Nie jest tajemnicą, że uprawianie wielu sportów zwiększa prawdopodobieństwo nieszczęśliwego zdarzenia, które stanie się przyczyną uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzenia majątku osób trzecich. W wielu sytuacjach warto ubezpieczyć się także na taką ewentualność. Ciekawym rozszerzeniem jest ubezpieczenie sprzętu sportowego. Każdy, kto zamierza w trakcie wyjazdu korzystać z własnego sprzętu, powinien je rozważyć, zwłaszcza jeśli ekwipunek prezentuje stosunkowo wysoką wartość.

Gdzie znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie?

Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia, gdzie kupić ubezpieczenie na aktywne wakacje? Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są bardzo zróżnicowane pod względem zakresu polisy i ceny. Najlepiej więc zasięgnąć opinii dotychczasowych klientów towarzystw ubezpieczeniowych, a także skorzystać z internetowej porównywarki. Więcej informacji na temat ubezpieczeń turystycznych można znaleźć na stronie: https://kioskpolis.pl/.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów