Porada

Internet dla studenta w Poznaniu – jaką ofertę wybrać na nowy rok akademicki?Poznań jest stolicą Wielkopolski oraz jednym z najczęściej wybieranych miast, jeżeli chodzi o miejsce studiowania. Obecnie Internet odgrywa niezwykle ważną rolę w edukacji. Warto więc sprawdzić, jacy dostawcy Internetu dysponują ofertą dostosowaną do potrzeb przyszłych studentów.

Dostawcy Internetu Poznań – nowy rok akademicki to nowe wyzwania

Nowy rok akademicki jest często czasem wyborów. Przyszli studenci szukają przytulnego i dobrze skomunikowanego mieszkania, w którym będą mogli efektywnie przyswajać wiedzę, a także czuć się swobodnie. Ponadto, muszą zdecydować się na nowy Internet. Poznań jest miastem, w którym można skorzystać z wielu korzystnych ofert wielu dostawców. Jednak na jakiego z nich się zdecydować? Który zapewnia stabilne łącze w przystępnej cenie?

Dobry dostawca Internetu – jak sprawdzić?

Jednym ze sposobów na to, aby dowiedzieć się, czy dostawcy usług internetowych rzeczywiście proponują dobrą ofertę, jest test szybkości łącza. W sieci można znaleźć wiele zestawień, które pozwolą stwierdzić, u jakiego operatora opłaca się nabyć pakiet usług. Zdecydowanie warto również wykonać test szybkości Internetu na aktualnym łączu, aby sprawdzić, jakie ma parametry i jak wypada w porównaniu z ofertami znanych dostawców. W ten sposób można przekonać się, który dostawca oferuje najszybszy Internet w danym regionie.

Najlepszy dostawca Internetu dla studenta w Poznaniu

Operator, który oferuje dobry Internet to dostawca zapewniający szybkie i stabilne łącze w dobrej cenie. Do takich firm można zaliczyć INEA, Vectrę lub Orange.

Oferta dla studenta Vectra

Vectra proponuje Internet dla studenta o prędkości pobierania 300 Mb/s i wysyłania 40 Mb/s. Operator ma też ciekawą promocję - student, który zdecyduje się na zamówienie pakietu usług, nie będzie musiał opłacać abonamentu do 1 października.

Oferta dla studenta Orange

Pakiet Orange to Internet o prędkości pobierania 300 Mb/s i wysyłania 50 Mb/s. Dużym atutem jest to, że przez pierwsze dwa miesiące płaci się 0 zł za korzystanie z usług, co pozwala zredukować koszty studentom przynajmniej w tym okresie.

Oferta dla studenta INEA

W Poznaniu dostępne jest także bardzo szybkie i stabilne łącze światłowodowe symetryczne. To według rankingu portalu Speedtest.pl najszybszy Internet w Polsce, który proponuje INEA. To jedyny operator w kraju, który oferuje korzystanie z łącza symetrycznego o przepustowości wielokrotnie większej niż 1 Gb/s. Niewątpliwym atutem jest również to, że INEA oferuje swoje usługi głównie na terenie Wielkopolski i potrafi dostosować je do potrzeb mieszkańców tego regionu. Z tego powodu jest często określana jako najlepszy dostawca usług internetowych. Szczególnie jeżeli chodzi o potrzeby studentów.