Wyszukaj kategorieWisła

Wisła to urokliwe miasteczko, które oferuje wiele atrakcji dla swoich gości.Wisła to ośrodek sportów zimowych w Beskidzie Śląskim, w województwie śląskim, w Polsce. Położony jest w południowo-zachodniej części Krakowa, w okolicach Bielska-Białej i Cieszynia. W pobliżu tego miasta ma swoje źródło rzeka Wisła, największa rzeka w Polsce.

Atrakcje turystyczne w Wiśle

Atrakcyjnie położona u źródeł Wisły, otoczona pięknymi lasami na pobliskich stokach górskich, Wisła jest idealnym miejscem na wakacje dla tych, którzy szukają relaksu lub sportów sezonowych. Znany jako perła Beskidu, posiada kilka zabytków, liczne wygodne pensjonaty i wiele miejsc do jedzenia. W ostatnich latach miasto zyskało sławę jako rodzinne miasto Adama Małysza, najbardziej utytułowanego skoczka narciarskiego w Polsce, którego sportowe osiągnięcia przyćmiły sławę innych luminarzy urodzonych w Wiśle.

Wisła jest popularnym przez cały rok ośrodkiem turystycznym, a pobliskie góry preferują skoczkowie narciarscy (Malinka). Wiadomo, że jest rodzinnym miastem skoczków narciarskich Adama Małysza, a także, że jest jedynym miastem w Polsce z większością ludności protestanckiej. W Wiśle mieści się również Muzeum Beskidzkie, przy placu B. Hoffa. Posiada na wystawie narzędzia rolnicze, stroje ludowe i dudy z koziej skóry z okolicznego regionu.

Jest to doskonała okazja, aby oderwać się od rutyny i cieszyć się pełnym zabawy urlopem. Wisła w Polsce jest idealnym miejscem na wakacje! Planując wycieczkę do Wisły.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!