Informacje o mieście Szczyrk

Szczyrk położony jest w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, 15 km na południe od Bielska-Białej i 17 km od Żywca. Miasto leży na wysokości 460-600 m n.p.m., w dolinie rzeki Zylicy. Od północy otoczony jest Klimczokiem, a od południa Skrzyczami i Malinowem (1095 m n.p.m.). Szczyrk, o powierzchni 39 km2 , zamieszkuje 5 500 mieszkańców. Klimat jest tu przejściowy między wilgotnym klimatem morskim Europy Zachodniej a suchym klimatem Europy Wschodniej. Jego główne cechy to czyste powietrze górskie, wysoki poziom nasłonecznienia i dobra wilgotność powietrza, co czyni go korzystnym dla osób powracających do zdrowia po problemach z układem oddechowym i chorobach serca.

Sczyrk i sporty zimowe

Szczyrk to ośrodek sportów zimowych liczący około 6000 mieszkańców w południowej Polsce, w województwie śląskim, położonym na południowy zachód od Krakowa, w okolicach Bielska-Białej. Położony jest w Beskidzie Śląskim.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie