Informacje o mieście Ustroń

Otoczony ramionami Czantorii i Równicy Ustroń to miasto z ponad 700-letnią tradycją. Położone w południowej części województwa śląskiego, w dolinie górnego biegu Wisły, miasto jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowo-uzdrowiskowym i najstarszym w Beskidzie Śląskim.

O walorach Ustronia decydują zarówno surowce lecznicze, jak i warunki środowiskowe: niepowtarzalny mikroklimat, spokój i wyciszenie, jakość powietrza i wody, roślinność i estetyka krajobrazu. Stanowiły one podstawę stworzenia uzdrowiska i ośrodka wypoczynkowego i są podstawą dalszego rozwoju w tym kierunku. Turyści chętniej przyjeżdżają do miasta, gdzie wypoczynek można połączyć z opieką zdrowotną, wycieczkami widokowymi i sportem. Pod tym względem Ustroń ma ogromny potencjał do zaoferowania i posiada dogodne położenie geograficzne, piękne górskie krajobrazy oraz nowoczesną bazę hotelowo-uzdrowiskową i zaplecze konferencyjne.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie