Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Świebodzice

Świebodzice est jednym z najstarszych miast śląskich. Powierzchnia wynosi 30,4 km2 . Liczba mieszkańców wynosi 24.000. Świebodzice położone są w południowo-wschodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie świdnickim k. Wałbrzycha, rozciągającym się w układach o prawie merydionalnym na dystansie blisko 10 km2 . Miasto posiada dobrze rozwiniętą komunikację miejską, główna droga nr 374 biegnie z południa na północ w kierunku autostrady nr 4, odległa o 30 km2 , Wrocław - Legnica - Zgorzelec. Natomiast z zachodu na wschód biegnie autostrada nr 34 Wrocław - Świdnica - Jelenia Góra. Planowana jest budowa autostrady A8 łączącej Pragę z Wrocławiem oraz Łódź i Warszawę przy granicy zachodniej. W Świebodzicach znajduje się trakcja kolejowa, która łączy Jelenią Górę z Wałbrzychem i Wrocławiem. Najbliższym przejściem granicznym z Republiką Czeską jest Lubawka - 35 km, z Niemcami Zgorzelec - 150 km.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!