Wyszukaj kategorieWałbrzych

Wałbrzych to duże miasto liczące ok. 130 tys. mieszkańców, położone na Dolnym Śląsku, w pobliżu granic z Czechami i Niemcami. Położony jest w malowniczych Sudetach Środkowych i otoczony zarośniętymi lasami Gór Wałbrzyskich, z dominującym w krajobrazie szczytem wulkanicznego pochodzenia - Górą Chełmiec (851 m n.p.m.).

Wałbrzych położony jest w południowo-zachodniej części Polski, w centralnej części Sudetów, w województwie dolnośląskim, w sąsiedztwie granic z Czechami i Niemcami. Miasto położone jest na wysokości 450-550 m n.p.m. w malowniczej dolinie, otoczone pokrytymi lasami pasmami Gór Wałbrzyskich. Wałbrzych ma status gminy miejskiej, której granice administracyjne obejmują obszar 85 km2 zamieszkały przez ok. 130 tys. mieszkańców.

Atrakcje turystyczne w Wałbrzychu

Cztery zamki i dwa targowiska z fontannami nie są często spotykane w jednym mieście. Naprawdę trudno jest znaleźć inne miasto, takie jak Wałbrzych, z ogromnym bogactwem dziedzictwa kulturowego i cywilizacyjnego trzech narodów - polskiego, czeskiego i niemieckiego. Jest kilka miast w Polsce, gdzie po II wojnie światowej przybyło i osiedliło się tak wielu polskich osadników z różnych części naszego kraju oraz polscy reemigranci z Francji, Belgii i Westfalii. Wszystko to skutkuje różnorodnością tkanki społecznej Wałbrzycha.

Wałbrzych dzisiaj

Współczesny Wałbrzych to miasto młodzieży szkolnej i studentów, dobrze rozwinięta sfera usług i handlu, znaczna liczba banków i instytucji otoczenia biznesu. Po zamknięciu kopalni węgla kamiennego, która jeszcze niedawno stała się dominującą gałęzią przemysłu, nadal rozwijają się różne sektory. Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" to jedna z najbardziej cenionych stref przemysłowych, w której działają tak znane firmy jak Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park": Toyota, Quin lub Faurecia są następujące

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!