Wyszukaj kategorie w StrzegomInformacje o mieście Strzegom

Strzegom dzięki licznym kopalniom granitu zlokalizowanym na jego terenie jest ważnym ośrodkiem przemysłu kamieniarskiego. Sprawdzony z tego miasta kamień znany jest w wielu polskich miastach i Europie dzięki zastosowaniu m.in. pomnika Bohaterów Westerplatte w Gdańsku, pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach oraz Pomnika Sprawiedliwości w Hadze.

Atrakcje turystyczne w Strzegomiu

Miasto jest również bogate dzięki licznym zabytkom z różnych okresów swojego istnienia. Największe z nich to: Bazylika kościoła apostołów Piotra i Pawła z XIV wieku, młyn wodny mieszczący się przy ulicy Kasztelańskiej wybudowany w 1880 roku. Najciekawsze miejsca w okolicach Strzegomia to przede wszystkim zamek Książ, uzdrowisko Szczawno-Zdrój, zamek Krasków, Europejski Dom Spotkań w Krzyżowej oraz Palmiarnia w Wałbrzychu. Niewątpliwym atutem Strzegomia jest bliskość Gór Stołowych i Kotliny Kłodzkiej.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!