Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie przez dziesięciolecia nazywane były miastem węgla i stali. Transformacja polityczna i gospodarcza zmieniła jednak wszystko.

Po likwidacji kopalń i hut - największych zakładów pracy w mieście - pojawiła się potrzeba poszukiwania nowej, wspólnotowej tożsamości. Dziś Siemianowice Śląskie to dynamicznie rozwijające się miasto w ścisłym centrum aglomeracji śląskiej, z licznymi terenami inwestycyjnymi oraz znakomitymi terenami rekreacyjnymi i wypoczynkowymi.

W naszym mieście funkcjonuje m.in. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (z lokalnymi i międzynarodowymi fabrykami, takimi jak Aperam) oraz znana na całym świecie firma Rosomak, produkująca kołowe transportery pancerne. W naszym mieście funkcjonuje również szeroko znane Centrum Lecznicze Łaźnia Oparzeń - CLO.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!