Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warmiński położony jest przy ujściu rzeki Symsarna w kierunku rzeki Łyny, w odległości ok. 48 km od Olsztyna i ok. 30 km od północnej granicy państwa. Dolina, w której leży miasto, otoczona jest malowniczymi, morenowymi wzgórzami, z bogatą fauną i florą, trochę odwróconym i nieskażonym środowiskiem naturalnym jest podstawą dzikiej zwierzyny łownej i ptaków. Krajobrazy, które można podziwiać uderzająco, przypominają szlaki górskie. W dolinie rzeki Symsarna znajduje się park, w którym obszar wzdłuż rzeki prowadzi 2,5 km szlaku turystycznego. Lidzbark Warmiński przez prawie 400 lat był historyczną stolicą Warmii. Dzięki swojemu położeniu i licznym zabytkom nazywana jest często Warmińską Perłą "Perła Warmii" lub Wenecją Północy Północnej.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!