Wyszukaj kategorieBartoszyce informacje o mieście

Bartoszyce to miasto liczące 27 tys. mieszkańców położone jest w północno-wschodniej Polsce, na Warmii i Mazurach, na równinie Sepopola, przez przełęcz Łyny. Położony 16 km od miasta Bezledy na granicy rosyjskiej, Bartoszyce są dobrze znanym widokiem dla ludzi w drodze do Obwodu Kaliningradzkiego. W promieniu 100 km od Bartoszyc znajdują się Elbląg, Olsztyn i Kaliningrad. Szlak 51 to regionalna i międzynarodowa autostrada łącząca Olsztyn - Olsztyn - Olsztyn - Bezledy z Obwodem Kaliningradzkim. Bartoszyce zostały założone w 1326 r., kiedy tereny te zamieszkiwali Prusowie. Wcześniej w miejscu tym znajdowała się drewniana twierdza z 1240 roku oraz pruski zamek Barcja.

Wydarzenia w Bartoszycach

Do najważniejszych wydarzeń Bartoszyc należą Międzynarodowe Dni Bartoszyc, Wojewódzki Przegląd Teatrów Szkolnych "Bakcyl", kameralne koncerty "Muzyka o zmierzchu", koncerty polskiej gwiazdy popowej "Żegnaj Lato na Rock", ogólnopolska muzyka religijna "Exultate Deo", "Międzynarodowy Kiermasz Sztuki Ludowej", "Wojewódzki Przegląd "Trójwodzki", "Międzynarodowy Kiermasz Sztuki", "Wojewódzki Przegląd

Kultura staje się nowością, gdy uczestnicy wychodzą poza przyzwyczajenia.

Kobiecy zespół folklorystyczny "Przyśpiewka z zapaski" regularnie występujący w Domu Kultury. Grupy młodych aktorów (Dialog) pojawiające się przed społecznością lokalną wokół północno-wschodniego regionu przynoszą miastu wspaniałą sławę.Społeczny klub taneczny Uczniowski klub sportowy "Przyjaźń" oferujący m.in. jazdę na rowerze górskim, podnoszenie ciężarów oraz wiele innych.

W mieście działa ponad 30 organizacji obywatelskich o różnym charakterze społecznym, a także samorządowe urzędy kulturalne i sportowo-promocyjne. Władze lokalne aktywnie wspierają programy będące przedmiotem powszechnego zainteresowania. W tym czasie pomagają w tym lokalne media, w szczególności Stowarzyszenie Telewizji Kablowej Bart-Sat i Vectra, Radio Bartoszyce oraz gazeta Goniec Bartoszyce.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!