Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Sępopol

Prawa miejskie miasto Sępopol otrzymało w 1351 roku. Obecnie w tym malowniczym mieście, położonym na zakolu rzeki Łyny, gdzie łączy się ona od wschodu z rzeką Guber, mieszka ok. 2000 mieszkańców. Zrozumienie etymologii niemieckiej nazwy miasta wymaga wyobraźni - wywodzi się od słowa "Schiff", co oznacza "statek".

Architektura miasta Sępopol

W panoramie miasta dominuje gotycki kościół parafialny z 56-metrową wieżą i dobrze zdobionym wnętrzem. Z wieży roztacza się piękna panorama na całą okolicę. Większa część miasta została zniszczona w 1945 r., zachował się jednak pierwotny układ budynków na rynku wraz z dużymi fragmentami murów obronnych. Kolejną atrakcją jest 25-metrowa wieża ciśnień, zbudowana w stylu secesyjnym w 1912 roku, która co ciekawe wciąż działa. Na rzece Guber, w pobliżu starego wiatraka, działa mała elektrownia wodna. W pobliskim Judyty znajduje się interesujący neogotycki pałac - miejsce narodzin człowieka, który doprowadził BMW Group do świetności, Eberharda von Kuenheima, a także kilka innych interesujących zabytków.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!