Informacje o mieście Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym i częścią powiatu kłodzkiego w województwie dolnośląskim. Ośrodek ma cechy uzdrowiska górskiego, ponieważ położony jest w dolinie rzeki Białej Ładeckiej, położonej w Sudetach Południowo-Wschodnich. Klimat górski jest silnie stymulujący, ale umiarkowany przez gęste lasy, głównie sosnowe, jodłowe i bukowe, które pokrywają zbocza i stwarzają doskonałe warunki do produkcji olejków eterycznych. Na terenach leśnych otaczających miasto powstało arboretum z dużą różnorodnością drzew i krzewów, z których niektóre są gatunkami egzotycznymi. W tym pagórkowatym krajobrazie, przez który przepływa wiele strumieni, wytyczono kilka szlaków pieszych. Podstawowym elementem uzdrowiska Lądek-Zdrój są naturalne termalne wody mineralne bogate w fluorki, siarczki, wodór i radon. Ośrodek posiada siedem źródeł, z których sześć naturalnie płynie, a jedno pochodzi z otworu wiertniczego.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie