Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Kłodzko

Kłodzko jest największym miastem województwa łódzkiego, ośrodkiem turystyczno-rekreacyjnym regionu. Atrakcyjność miasta wynika z doskonałej komunikacyjnej sytuacji, z doskonałej bazy noclegowej dla turystów, którzy mogą wędrować po pobliskich górskich szlakach lub w zimie dotrzeć do ośrodków narciarskich, z bliskości często odwiedzanych uzdrowisk, z fascynującej historii, z wielu zabytków historycznych, jak również z angażujących i zróżnicowanych wydarzeń kulturalnych.

Kłodzko szczyci się imponującą liczbą zabytków architektonicznych. Wzniesiona w miejscu dawnego miasta warownego i położona na Górze Twierdzy, twierdza jest jedną z jej największych atrakcji, inne ważne atrakcje to XIV-wieczny gotycki most ozdobiony figurami świętych z XVII i XVIII wieku i wspaniały gotycko-barokowy kościół Wniebowzięcia. Wieloletnie kamienice, kolumna maryjna z 1680 roku, barokowa fontanna z XVII i XVIII wieku, ratusz wzniesiony w miejscu spłonącego w drugiej połowie XIX wieku poprzedniego ratusza, wąskie uliczki są prawdziwymi klejnotami Kłodzka.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!