Informacje o mieście Paczków

Paczków reprezentują bardzo dobrze zachowane średniowieczne mury miejskie, nawet 7-metrowe, zbudowane z gruzów, otaczają miasto owalnym owalem o długości 1200 metrów. To właśnie z powodu murów obronnych Paczków nazywany jest "polskim Carcassonne".

W przeszłości mury sięgały 9 metrów. Były wbudowane półpowłoki, z których do dziś zachowało się 19 (wcześniej było ich 24). Ich wygląd jest zróżnicowany - jedne są tak wysokie jak ściana, inne wyraźnie wyższe. Wiele z nich ma liczne ambasady.

W XIX wieku przeprowadzono remonty i gruntowne oczyszczenie fortyfikacji. W 1846 r. zburzono pozostałości muru zewnętrznego, a rok później budynki i mosty wejściowe. Na jego miejscu wypełniła się fosa, tworząc park miejski.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie