Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Giżycko

Giżycko jest największym miastem na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Położony jest na wąskim przełęczy pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, w jednym z najatrakcyjniejszych regionów Polski, a może i Europy.

o Mieście Giżycko

Giżycko jest prawdziwą częścią "krainy tysiąca jezior", których największą atrakcją jest przyroda. Wokół Giżycka znajduje się ponad 100 jezior. Otaczają ją z każdej strony: Jezioro Niegocin (siódme co do wielkości w Polsce o powierzchni 26 km2 ) na południu, Jezioro Mamry (drugie co do wielkości w Polsce o powierzchni 104,5 km2 i głębokości do 43,8 m) na północy, Jezioro Tajty na zachodzie oraz Jeziora Wojnowskie i Grajewko. Niegocin i Kisajno (w skład którego wchodzi jezioro Mamry) połączone są dwoma kanałami. Przez miasto przebiega Kanał Łuczański (Giżycki) o długości 2,13 km i głębokości 1,9 m, wykopany w 1772 r. jako pierwszy z ośmiu kanałów łączących Wielkie Jeziora Mazurskie. Kanał Wilkaski mija miasto na południowym zachodzie, łącząc Jeziora Niegocin i Tajty z jeziorem Mamry. Z tego powodu część Giżycka jest w rzeczywistości wyspą. W granicach miasta znajdują się również Jeziora Popówka Mała i Popówka Duża.

Turystyka w Giżycku

Miasto nad jeziorem Niegocin jest ośrodkiem turystyki wodnej i łodzi wodnych. Rozległa powierzchnia wody i płaskie brzegi zapewniają doskonałe warunki do żeglowania. Jeziora pełne są białych i wielokolorowych żagli, jachtów, kajaków, cykli wodnych i licznych windsurferów. Częste zawody żeglarskie i wyścigi organizowane są latem, a zawody lodowe zimą. Miasto jest węzłem szlaków wodnych. Stąd można wyruszyć na południe przez Mikołajki do Ruciane-Nidy, a na północ do Węgorzewia. Na brzegach jezior znajdują się liczne porty jachtowe i floty białej. Turyści indywidualni i grupowi mogą wejść na pokład każdej Floty Mazurskiej oraz prywatnych rejsów wycieczkowych.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!