Wyszukaj kategorieWęgorzewo

Miasto liczące 11 800 mieszkańców jest ważnym ośrodkiem turystycznym w północnej części Pojezierza Mazurskiego.

Atrakcje turystyczne w Węgorzewie

Stary zamek krzyżacki, zbudowany w XIV wieku, po wielu zniszczeniach i przebudowach nadal stoi w mieście, wraz z neogotyckim kościołem parafialnym, zbudowanym na początku XVII wieku z najstarszymi organami kościelnymi na Mazurach. Warto również zwiedzić modernistyczny kościół greko-katolicki (dawniej luterański), zbudowany z czerwonej cegły w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Niedaleko portu znajduje się Muzeum Kultury Ludowej wraz z jego częścią plenerową. W budynku starego dworca kolejowego mieści się Muzeum Kolei, a turyści mogą odbyć wycieczkę pociągiem specjalnym do Gierłoży i Kętrzyna.

Duży port dla jachtów i molo pasażerskie połączone są z pobliskim jeziorem Mamry przez rzekę Węgorapę i Kanał Węgorzewski.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!