Wyszukaj kategorieCiekawe miejsca w miejscowości Babimost

Babimost szczyci się rozległą siecią stale rozbudowywanych ścieżek rowerowych. Mamy najwięcej tras rowerowych na mieszkańca w całym województwie. Wakacje na rowerze są dla nas szczególnie ważne. Z naszego miasta prowadzą ścieżki rowerowe do okolicznych wsi, sąsiednich terenów i ciekawych miejsc, w tym do jeziora Liny. Część Jeziora Wojnowskiego leży na terenie naszej gminy i oferuje bogate możliwości uprawiania sportów wodnych oraz wędkowania. Region Babimost słynie z lasów pełnych dzikich grzybów i zwierzyny łownej, co jest również atrakcją dla zagranicznych turystów. Wczasowicze są siłą napędową szybkiego rozwoju agroturystyki. Pensjonaty są czynne przez cały rok.

Wydarzenia kulturalne w miejscowości Babimost

Odbywają się tu również Polskie Konkursy Tańca Sypialnianego. Dwukrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Świata w unihokeju dla juniorów (do 19 roku życia) oraz Mistrzostwa Polski w akrobacji sportowej i Pucharze Polski. Mieliśmy również przyjemność gościć uczestników Olimpiady Sportu Indaistycznego Młodzieży Polskiej. Tutaj odbywają się koncerty, w szczególności w ramach "Rock City". Babimost poszukuje możliwości rozwoju na wszystkich polach.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!