Informacje o mieście Zbąszyń

Zbąszyn to miasto położone jest w zachodniej Polsce, nad jeziorem Błędno oraz rzeką Obrą. Uzdrowisko i sporty wodne, Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej oraz znajdujący się na Targu Kozioł Wojewódzki gromadzą zabytki związane z historią Zbąszyna i okolic oraz etnografią i kulturą ludową. W mieście znajdują się ubrania i meble roślinne.

Zabytki w Zbąszynie

Na uwagę zasługują pozostałości zamku (ziemne bastiony "pałacu w fortezie" i wieża z bramą z XVI i XVII wieku). Kościół dwuwieżowy (dawny kościół kolegialny), barokowy z XVIII wieku.

Na zrewitalizowanym rynku nakreślił zarys starego ratusza. Wraz z okresem międzywojennym powstaje reprezentacyjny budynek dworca kolejowego, a następnie dworzec graniczny o charakterystycznej monumentalnej architekturze.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie