Wyszukaj kategorieCiekawe miejsca w Żyradowie

Żyrardów to bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc w Polsce. Miasto od wieków kojarzone jest z przemysłem włókienniczym: tutaj zlokalizowano jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących bieliznę pościelową w ówczesnej Europie.

W dzisiejszych czasach można poczuć atmosferę przeszłości podczas wizyty w ciągle pracującej fabryce wyrobów lnianych. Żyrardów to także jedno z niewielu miast budowanych zgodnie z koncepcją miasta ogrodniczego - był to pomysł na tworzenie jakości życia poprzez urbanistykę i urbanistykę.

Spokój, cisza, dużo zieleni i krystalicznie czyste powietrze z pewnością sprawi, że poczujesz się wspaniale. Spróbuj znaleźć zabytkowe wille ukryte wśród drzew. Nie można również pominąć krótkiej wizyty w Muzeum Mazowsza Wschodniego otoczonym pięknym i rozległym Parkiem Karla Dittricha.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!