Wyszukaj kategorie w Zielona GóraInformacje o mieście Zielona Góra

Zielona Góra, która w języku polskim oznacza "zieloną górę", położona jest w zachodnio-środkowej Polsce. Jest wspólną stolicą województwa lubuskiego. Miasto zostało założone w 1323 roku, ale pod inną nazwą - Grünberg. Po okresie panowania różnych imperiów i rządów, po II wojnie światowej w 1945 r. miasto powróciło do Polski i zmieniło nazwę na Zieloną Górę. Miasto to zyskało na znaczeniu ze względu na swoje położenie przy szlaku handlowym z Berlina.

Zielona Góra to miasto przyszłościowe

Miasto jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków miejskich w kraju. Miasto cieszy się łagodnym klimatem przez cały rok, co przyczyniło się do jego znaczenia w branży winiarskiej. Pierwszą winiarnię założono w 1314 roku, a obecnie w mieście jest 2500 winiarni. Miasto posiada również silny sektor bankowy oraz aktywny przemysł usługowo-handlowy.

Miasto jest również ośrodkiem edukacyjnym, gdzie 18 000 studentów studiuje na uniwersytecie lub w Wyższej Szkole Handlu Międzynarodowego i Finansów.

Miasto wypełnione jest zabytkowymi budynkami, kościołami, pięknymi lasami, jeziorami, które pomagają zamienić je w cel turystyczny. Doroczny Festiwal Wina w miastach, organizowany co roku we wrześniu, oraz Festiwal Piosenki również pomagają przyciągnąć turystów.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!